محاسبات ابری و صنعت خرده فروشی

صنعت خرده فروشان عبارت است از فروش کالاها اعم از فیزیکی و غیر فیزیکی برای مصرف مستقیم توسط خریدار، که از مکانی تعیین شده همچون فروشگاه، مراکز یا کیوسک ها و ... در قالب بخش‌های کوچک تهیه شده باشد. خرده‌فروشی برای کنترل و هدایت درست موارد گفته شده به پیش نیاز هایی از قبیل مدیریت سیستم های موجود و جدید، کاوش مدل های کسب و کار نو و اضافه کردن قابلیت های جدید به آمار کاربردی خود، کنترل پیچیدگی زیرساخت های فنی و IT، کنترل تبادل و انتقال حجم داده ها بین مجموعه ها، به روندی تازه در هدایت و بهینه سازی فرایند خرده فروشی نیاز دارد.

 

 

  قابلیت های جدید و ورود به بخش های جدید بازار، چالش هایی در پی دارد که با این روال، پیچیدگی و هزینه مدیریت IT افزایش می یابد.

این مقاله توضیح می دهد که چگونه رایانش ابری می تواند به خرده فروشان کمک کند. کسانی که در خرده فروشی و سایر صنایع هستند پتانسیل زیادی را با تکنولوژی ابر مشاهده می کنند و اکثر آنها از مزایای آن استفاده می کنند.

محاسبات ابر که یک مدل محاسباتی در حال ظهور است دسترسی کاربران به برنامه های خود را از هر کجا و با هر دستگاه متصل ارائه می دهد. در واقع Cloud Computing یک شبکه از سرورهای از راه دور است که در اینترنت میزبانی می شوند.

انواع مختلفی از ارائه ابرها - عمومی و خصوصی و ترکیبی وجود دارد که همه آنها می توانند به مدیریت خرده فروشان کمک کنند.

انتخاب ابر شما

محاسبات ابر یک پاسخ قانع کننده برای بسیاری از خرده فروشان است به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل اخیر نشان می دهد که در برخی از موارد، پیاده سازی ابر خصوصی ساخته شده در سرور مجازی تقریبا 90 درصد ارزان تر است از هزینه تهیه یک سرور فیزیکال. همچنین ذخیره سازی مجازی، صرفه جویی قابل توجهی ارائه می دهد و مدیریت خدمات کارآمد و تأمین خودکار، که می تواند هزینه های اضافه کردن منابع فناوری اطلاعات را داشته باشد کاهش می دهد. خرده فروشان میتوانند با محاسبات ابر در کاهش هزینه ها، رجوع سریع به بازار و  داشتن کیفیت خدمات بالا پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

چند دلیل که رایانش ابری برای صنایع خرده فروشی مفید است: 1. عملیات نقل و انتقال یا به قولی کانال ارتباطی بهبود می یابد: خرده فروشانی که هنوز به ابر منتقل نشده اند همچنان در سیستم های قدیمی و مدل های عملیاتی با روند فعلی بازار مواجه هستند. راه حل های مبتنی بر ابر می تواند سیستم ها را ساده کرده و تجربه همکاری بهتری را به مشتری ارائه دهد. بهترین مزیت انتقال به ابر انعطاف پذیری است که شما استفاده می کنید. به طور خلاصه، هزینه های پایین تر و کارایی و بهره وری بالاتر. 2. زنجیره تامین با کیفیت بالاتر: با ابر، خرده فروشان می توانند سیستم های زنجیره تامین بهتر و بروزتر داشته باشند تا بتوانند به راحتی با کسب و کار خود بدون داشتن انبار و پروسه انبارداری، با موجودی بالا به تحویل سریع اقلام اقدام کنند. ابر همچنین کمک می کند تا موقعیت واقعی حمل و نقل، اسناد دیجیتالی را از تامین کنندگان، حامل ها، ارائه دهندگان تدارکات، کارگزاران و غیره ضبط کنند. 3. تصمیمات بهتر و سریعتر در مورد خرید و فروش: محاسبات ابر و داده های بزرگ می تواند بینش قابل توجهی در مورد نیاز و ترجیحات مشتری ارائه دهد که می تواند در تصمیم گیری در مورد خرید و فروش کمک کند. خرده فروشان می توانند روند خرید مشتری را تجزیه و تحلیل کنند و می توانند تصمیم بگیرند که چه چیزی برای دادن خدمات، چگونگی دریافت خدمات و چگونگی ترویج آن باید باشد. همچنین زمان برای فروش محصولات خرده فروشی را کاهش می دهد. 4. بینش بهتر در عملکرد تجاری: در مجموع، قدرت و انعطاف پذیری فن آوری ابر را می توان برای بهبود تجربه مشتری استفاده کرد و با کاهش هزینه ها و ایجاد فرایند کلی و موثر تر کسب و کار بکاربرد.

توابع خرده فروشی مناسب برای محاسبات ابری عبارتند از: • توابع تحلیلی کالا که به طور قابل توجهی به رایانش ابری نیاز دارند. • فروشگاه های اداری که در حال اجرا بر روی دسکتاپ هستند می توانند سود ببرند (از مجازی سازی دسکتاپ).   •استفاده از یک زیرساخت به عنوان یک سرویس ابر، روش خوبی برای خدمات غیر ملموس، مهمتر و پیشرفته میتواند باشد.برای خرده فروشان استفاده از تجارت الکترونیک، ابر یک تست عالی و در عین حال یک توسعه مناسب کسب و کار است و در سرعت تجزیه و تحلیل روند کسب و کار توزیع شده مفید است. با این حال، خرده فروشی میتواند با کمک فناوری اطلاعات از نظر صرفه جویی در بودجه و درامد حاصله موفق تر بوده و با کاهش هزینه ها که امروزه یک ضرورت پیوسته است از بخش های فناوری اطلاعات استفاده نماید.

 

  • 0 کاربر این مقاله را مفید دانسته
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

زیرساخت رایانش ابری به عنوان سرویس

یکی از عوامل در مورد زیرساخت در رایانش ابری به عنوان سرویس، این است که این مدل از ابر طوری...

تفاوت ابرخصوصی و ابرعمومی چیست؟

درسرویس های ابر عمومی اساسا سرویس توسط شرکت ثالث ارائه می گردد و می تواند ذخیره سازی شرکت های...

تاثیر محاسبات ابر در صنعت نفت و گاز

امروزه اغلب شرکت‌هایی که در زمینه نفت و گاز فعالیت دارند در حال بررسی و ارزیابی مزایا و خطرات...

رایانش ابری، انتخاب امروز و مزیت فردا

امروزه افزایش تصاعدی و بیش از پیش اطلاعات در دنیا باعث چالش جدیدی در امر مدیریت اطلاعات و روش...

چرا سرورهای ابری را انتخاب کنیم؟

سرور ابری: اگر شما نیاز به بهینه سازی عملکرد فناوری اطلاعات بدون هزینه های هنگفتی برای خرید و...

Powered by WHMCompleteSolution